اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه شیک+7مدل طراحی دکوراسیون آرایشگاه

اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه شیک+7مدل طراحی دکوراسیون آرایشگاه

لیست مطالب

اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه شیک+7مدل طراحی دکوراسیون آرایشگاه

دکوراسیون آرایشگاه هم برای جذب مشتری و هم برای افزایش رتبه و جایگاه کاری بسیار مهم است. در این مقاله به اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه شیک+7مدل طراحی دکوراسیون آرایشگاه میپردازیم، پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه شیک

 • انتخاب سبک دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

سبک‌های مختلفی در طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد که هر یک با توجه به منطقه، سلیقه، فرهنگ و خواسته‌های مدیران و همچنین نوع فعالیت در لاین‌ها و محیط‌های مختلف کاملاً متفاوت است.

در انتخاب سبک دیزاین سالن‌های زیبایی باید بتوانید با توجه به نوع کار و روحیات مشتریان سبک خاصی را انتخاب کنید.
در گذشته اغلب مدیران سبک‌های کلاسیک را برای سالن زیبایی و آرایشگاه خود انتخاب می‌کردند، اما امروزه با تغییر سلیقه مخاطبان بیشتر تمایل به استفاده از سبک مدرن و مینیمال در طراحی داخلی سالن زیبایی هستند.

 • تأثیر رنگ در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

رنگ در دکوراسیون از اهمیت بالایی در طراحی سالن آرایشگاه برخوردار است که به شدت می‌تواند بر افکار و احساسات تأثیر مثبت بگذارد. انتخاب یک رنگ مناسب می‌تواند باعث نشاط و انگیزه برای ارائه خدمات باشد.

سعی کنید از رنگ و بافت مناسب استفاده کنید تا به صمیمیت و گرمای فضایتان بیافزایید. در اکثر موارد برای سالن های زیبایی از ترکیب 2 رنگ تقریباً متضاد استفاده می‌شود.
انتخاب رنگ تا حد زیادی به سبک دکوراسیون بستکی دارد اما رنگ‌های روشن مانند سفید و خاکستری با تزئینات صورتی، بنفش، قرمز و سایر رنگ‌های شاد می‌تواند گزینه‌ای عالی به شمار روند.
برای زیبا‌تر شدن سالن بهتر این است که از رنگ‌های روشن به‌عنوان رنگ غالب استفاده شود و از سایر رنگ‌ها در مبلمان و سایر تجهیزات تزئینی استفاده شود. با انتخاب این رنگ‌ها ما محیط بزرگ‌تر، روشن و تمیزتر و منظم تر خواهیم داشت.

با توجه به خدماتی که انجام می‌دهید دقت کنید که رنگ مناسب با آن خدمات را برای دیوارها، مبلمان، تجهیزات و کف زمین انتخاب کنید. دقت کنید که رنگ قسمت‌ها یا اتاق های مختلف هم باید باهم هماهنگی داشته باشد.

رنگ‌ها هر چه روشن تر باشد فضای آرایشگاه شما دل‌باز تر خواهد بود. همچنین رنگ‌های روشن این خاصیت را دارند که می‌توانند فضا را بزرگ‌تر از اندازه واقعی خود نشان دهند. اگر فضای سالن زیبایی شما کوچک است انتخاب رنگ‌های روشن کمک بزرگی به بزرگ نشان دادن فضا خواهد کرد.

 • اهمیت نورپردازی در سالن زیبایی

نور از مهم‌ترین فاکتور‌ها در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی است. در سالن‌های زیبایی برای ایجاد نور طبیعی از رنگ‌های سفید و زرد برای بهتر دیده شدن، راحتی کار برای آرایشگران استفاده می‌شود.

البته باید دقت داشته باشید که نورپردازی برای هر بخش از سالن‌های زیبایی باید با لاین های دیگر در سالن متفاوت باشند، به‌عنوان مثال در بخش‌هایی که مخصوص آرایش می‌باشند بهتر است محیط کاملاً روشن باشد و در مقابل از اتاق ماساژ از نور‌های ملایم استفاده می شود.

 • نکات مهم در نورپردازی سالن زیبایی

 • از لامپ‌های مناسب در سالن زیبایی استفاده کنید چرا که لامپ‌ها نه تنها به تنهایی به کمک نور طبیعی می‌آیند تا سالن روشن‌تر نشان داده شود، بلکه باید محیطی آرام را نیز برای مشتریان نیز خلق کند. معمولاً در سالن‌ها از لامپ های فلورسنت (مهتابی) استفاده می‌شود اما استفاده از چراغ های دیوارکوب یا پایه‌دار نیز ایده‌ای جالب برای ایجاد فضایی رمانتیک و زیبا است.

 • دقت کنید که فضای شما باید آن قدر روشنایی داشته باشد که مشتریان و حتی خود شما در آن احساس آرامش و راحتی را بتوانید به‌دست بیاورید، چرا که هیچ مشتری ای دوست ندارد زمان انتظار خود را در یک محیط تاریک و بی روح سپری کند پس اگر هدفتان ایجاد محیطی زیبا برای سالن زیبایی خود است، باید نور جزو مهم‌ترین هدف شما باشد.

 • برای اتاق‌ها و یا لاین های مختلف خود بر حسب تمرکز روی هر لاین می توانید از نور های با هارمونی مشخص برای اتاق‌ها و لاین های مختلف استفاده کنید تا جذابیت سالن شما بیشتر شود.

 • دقت کنید که برای روشنایی سالن زیبای خود سعی کنید از تمام نور طبیعی سالن استفاده کرده باشید، همچنین ترکیب نور سفید و زرد را در سالن خود داشته باشید چرا که رنگ پوست را بهتر نشان می‌دهد.

 • در اطراف آینه سالن خود حتماً از نورپردازی مناسب استفاده کنید چرا که رضایت مشتری زمانی جلب می‌شود که چهره خود را با نورپردازی مناسب ببیند.

 • زمانی که مشتری روی صندلی قرار دارد برای از بین بردن سایه‌ها سعی کنید نور در هر دو طرف آینه قرار داده‌شود تا نور مستقیم تأمین شود برای این‌منظور باید از لامپ‌های با نور گرم استفاده شود. استفاده از لامپ‌های کوچک احتمال ایجاد سایه را بیشتر می‌کند و باید در چنین مواردی روشنایی دیواری به سمت صورت باشد.

 • سعی کنید در سقف سالن به‌جای دیوارها از نور استفاده کنید که کاربرد و زیبایی بیشتری به سالن شما می‌دهد.

چیدمان در طراحی دکوراسیون آرایشگاه

در خصوص نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی باید توجه شود که قسمتی که نزدیک به در ورودی سالن زیبایی می‌باشد را به بخش پذیرش اختصاص دهید و قسمت مرکزی سالن را که به بخش پذیرش دسترسی راحت تری دارد را به بخش نشیمن و انتظار مشتریان خود قرار دهید و سپس برای بخش های مختلف خود فضاهای مجزا با استفاده از اتاق یا پارتیشن اختصاص دهید.

بیشتر بخوانید  صندلی سالن زیبایی را از چه برندی خریداری کنیم؟

در طراحی و اجرای دیزاین سالن آرایش زنانه به یاد داشته باشید که هر سانت از فضای شما اهمیت دارد و دقت کنید که فضای شما به صورت متوازن بین بخش های مختلف تقسیم شود.

یادتان باشد که برای هر بخشی با توجه به سرویسی که قرار است ارائه دهید، اندازه مناسبی در نظر بگیرید. سعی کنید این اندازه‌ها را رعایت کنید.

سالن زیبایی شما هر اندازه‌ای که دارد باید از نظر نوع چیدمان به‌صورتی باشد که مشتری در آن احساس آرامش داشته باشد و بدون ترس از برخورد با اشیا یا مزاحمت برای دیگران، بتواند در آن رفت‌وآمد کند، پس از تمام فضاها به خوبی استفاده کنید و محل نشستن برای مشتری باید در بهترین نقطه از سالن تعبیه شود.

7مدل طراحی دکوراسیون آرایشگاه

سبک کلاسیک

استفاده از سبک کلاسیک سالن زیبایی، جزئیات از اهمیت بالایی برخوردار است و دیوارها و سقف‌ها تماماً گچ‌بری شده و از مبلمان چوبی استفاده می‌شود که ویژگی اصلی سالن‌های زیبایی با طراحی کلاسیک را شامل می‌شود.

در طراحی کلاسیک در دیزاین سالن زیبایی از وسایل دکوری چوبی حکاکی شده، بسیار استفاده می‌شود.

همچنین این سبک می‌تواند در مکان‌هایی که دارای سقف های بلند باشد به‌راحتی قابل‌اجرا باشد. البته اجرای سبک کلاسیک نیاز به فضای بزرگ و با بودجه کافی قابل‌اجرا می‌باشد.

همچنین استفاده از رنگ‌های طلایی، کرم، سفید، قهوه‌ای و سبز که سرشار از آرامش هستند مناسب این سبک می‌باشند. این سبک نشان‌دهنده نظم و آرامش خاصی در سالن می‌باشد.

سبک مدرن

دیزاین سالن زیبایی مدرن، یکی از راه‌های مناسب برای جذب مشتری است. شما برای انجام این کار می‌توانید دیوار های سالن را بارنگ های غیرمتعارف مثل آبی روشن، قرمز، نقره‌ای، سیاه‌وسفید رنگ‌آمیزی کنید.

همچنین در تجهیزات سالن از جمله آیینه‌ها، میز و صندلی‌ها نیز شما می‌توانید از خلاقیت خود استفاده کنید؛ یعنی به‌صورتی که از فرم معمولی و عادی خود به دور باشد و حالت غیرمتعارفی داشته باشد که به جذابیت سالن کمک خواهد کرد.

سعی کنید از تجهیزاتی که به‌روز و جدید هستند برای دیزاین و دکوراسیون سالن زیبایی خود استفاده کنید.

مهم‌ترین ویژگی سبک مدرن

ویژگی مهم این سبک، استفاده از شکل‌های هندسی زاویه‌دار، میزهای سبک مدرن مربع شکل،کوتاه هستند.
دکوراسیون به سبک مدرن در واقع ایجاد فضایی خلوت و ساده است.

همچنین از اشکال انتزاعی عنصر تزیینی در این سبک استفاده نمی‌شود و در صورت استفاده بسیار کم و محدود است.

دیزاین سالن زیبایی مدرن فضای کوچک یا بزرگ مهم نیست این سبک در نهایت منجر به ایجاد فضایی خلوت و ساده می شود که بسیار دوست‌داشتنی است و طرفداران زیادی هم دارد.

امروزه سبک‌های مدرن بسیار در بین مدیران سالن‌های زیبایی محبوب شده است چرا که افراد از حضور در محیط های آرام و خلوت بسیار لذت می‌برند.

این سبک بر خلاف سبک کلاسیک از وسایل دکوری و تزئینی کمتر استفاده می‌شود و تا جایی که امکان داشته باشد محیط را ساده و خلوت نگه می‌دارند و از مبلمان و صندلی‌ها و رنگ های روشن و خنثی و در موارد محدود از رنگ های تیره استفاده می‌شود.

در این سبک می‌توان با استفاده از گرین وال فضایی سبز و طبیعت گونه به محیط داد و لذت ماندن در این فضا را برای مخاطبان بیشتر کرد.

سبک مینیمال
اصطلاح مینیمال با توجه به کاربرد آن در معنی حداقلی و استفاده بردن از حداقل‌ها است. به همین منظور مینیمالیست به ساده بودن و ساده‌گرایی شهرت دارند.

با توجه به تعریف مینیمالیسم می‌توان گفت ساده‌گرایی در صنعت دکوراسیون سالن زیبایی به معنای ساده کردن فضا و محیط و استفاده حداقلی از لوازم در هر بخش است.

این سبک یکی از معروف‌ترین سبک های دکوراسیون داخلی است و استفاده از رنگ‌های روشن و به‌خصوص سفید از مهم‌ترین نمایه‌های اصلی مینیمالیستی است.

دیوار در این سبک ساده و معمولاً به‌منظور جلوگیری از بی‌نظمی طراحی می‌کنند؛ و می‌توان اتاق های سالن را نیز با رنگ های روشن و ترجیحاً سفید تزیین کرد.

استفاده از طراحی‌های متناسب با آرایش

به کار بردن طراحی‌های متناسب با آرایش، باعث ست شدن رنگ مبل و صندلی‌های آرایشگاه می‌شود. همچنین سعی کنید از متریالی که نشان دهنده شکل خاصی باشند استفاده کنید.

 جمع‌بندی

در این مقاله تلاش بر این بود که اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه شیک+7مدل طراحی دکوراسیون آرایشگاه را توضیح بدهیم. باربرتک عرضه کننده انواع تجهیزات سالن‌های زیبایی است. برای خرید و راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − شش =